Llogaritë më të ndjekura në tiktok

Krijuar 10 mars, 2024
Përdoruesit e Tiktok

TikTok, gjigandi i mediave sociale për ndarjen e videove, vazhdon të dominojë peizazhin dixhital, duke u mburrur me mbi një miliard përdorues aktivë në mbarë botën. Rritja meteorike e platformës në famë mund t'i atribuohet përzierjes unike të përmbajtjes së krijuar nga përdoruesit, tendencave virale dhe një algoritmi shumë të personalizuar që i tërheq përdoruesit për orë të tëra. Në këtë artikull, ne hulumtojmë në llogaritë më të ndjekura të TikTok të vitit 2024, duke zbuluar sekretet pas suksesit të tyre dhe duke shqyrtuar gamën e përmbajtjes që i ka katapultuar këta krijues në yjet globale.

1. Khabane Lame (@khaby.lame)

Në krye të listës sonë me një numër të madh ndjekësish që i kalon 161 milionë është Khabane Lame. I njohur gjerësisht nga doreza e tij në TikTok, @khaby.lame, ky krijues me origjinë nga Senegali, me bazë në Itali, fitoi famë për heqjen e tij pa fjalë, por në mënyrë gazmore të efektshme të videove tepër të ndërlikuara të "hackave të jetës". Ngritja meteorike e Lame në vendin e parë të TikTok u shkaktua nga apeli i tij jo modest, i çdo njeriu dhe aftësia e tij për të tallur absurditetet e jetës me një shprehje të ngordhur.

2. Charli D'Amelio (@charlidamelio)

Pas Lame është titullari i mëparshëm, Charli D'Amelio, me mbi 152 milionë ndjekës. E njohur si Mbretëresha e TikTok, aftësia e D'Amelio në kërcim, së bashku me personalitetin e saj infektiv, e ka bërë atë një emër të njohur në mesin e përdoruesve të platformës. Pavarësisht se humbi vendin e saj të parë nga Lame, D'Amelio vazhdon të jetë një nga figurat më me ndikim të platformës, duke grumbulluar miliarda shikime dhe pëlqime në përmbajtjen e saj.

3. Bella Poarch (@bellapoarch)

E treta në listën tonë është Bella Poarch, një sensacion filipino-amerikan i TikTok, i cili ka tërhequr një ndjekës masiv prej mbi 93.8 milionë ndjekësve. Poarch u ngrit në qiell me famë me videot e saj hipnotike dhe befasuese me sinkronizimin e buzëve, duke fituar titullin e videos "më të pëlqyera" të TikTok brenda një viti pasi iu bashkua platformës.

4. MrBeast (@mrbeast)

I njohur për gjestet e tij të mëdha filantropike dhe sfidat befasuese, Jimmy 'MrBeast' Donaldson ka përkthyer me sukses famën e tij në YouTube në platformën TikTok. Me mbi 93.4 milionë ndjekës, MrBeast është një nga llogaritë me rritjen më të shpejtë të platformës, duke ofruar versione të vogla të sfidave të tij në YouTube dhe duke marrë pjesë në tendencat virale.

5. Addison Rae (@addisonraee)

Addison Rae, e njohur më së shumti për koreografitë e saj të kërcimit, mban vendin e pestë me mbi 88.6 milionë ndjekës. Popullariteti i saj në TikTok është shtrirë në platforma të tjera, duke çuar në bashkëpunime me marka të profilit të lartë dhe paraqitje në shfaqje televizive të njohura.

Tiktok rritet

6. Zach King (@zachking)

Zach King, një personalitet në internet dhe iluzionist, ka tërhequr vëmendjen e mbi 81.1 milionë ndjekësve në TikTok. I njohur për 'vreshtat e tij magjike', përmbajtja e King është një ndërthurje e magjisë, iluzionit dhe teknikave të zgjuara të redaktimit, duke e bërë atë një nga krijuesit më të veçantë të platformës.

7. Kimberly Loaiza (@kimberly.loaiza)

Këngëtarja dhe vlogerja meksikane, Kimberly Loaiza, është në pozitën e shtatë me më shumë se 80.9 milionë ndjekës. E njohur për videot e saj me energji të lartë dhe përmbajtjen e relatueshme, Loaiza është bërë një figurë e dashur në mesin e komunitetit spanjishtfolës TikTok.

8. TikTok (@tiktok)

Për ironi, llogaria zyrtare e TikTok e gjen veten në vendin e tetë me mbi 79 milionë ndjekës. Llogaria është e njohur për shfaqjen e krijuesve, ndarjen e përditësimeve të platformës dhe promovimin e hashtags dhe sfidave në trend.

9. Burak Özdemir (@cznburak)

Burak Özdemir (@cznburak)
Burak Özdemir, i njohur më mirë si Cznburak në TikTok, është një kuzhinier turk që ka grumbulluar mbi 74.7 milionë ndjekës. Krijimet e kuzhinës së Ozdemirit dhe buzëqeshja e tij infektive e kanë bërë atë një sensacion global në internet.

10. Dwayne "The Rock" Johnson (@therock)
Superylli i Hollivudit, Dwayne "The Rock" Johnson, përfundon top 10-shen me mbi 74.2 milionë ndjekës. Përmbajtja TikTok e Johnson përfshin rutinat e stërvitjes, videot nga prapaskenat dhe markën e tij nënshkrimore të përmbajtjes motivuese.

Përmendje të nderuara
Përmendjet e dukshme jashtë top 10 përfshijnë Dixie D'Amelio (@dixiedamelio) me 56.4 milionë ndjekës, Jason Derulo (@jasonderulo) me 58 milionë ndjekës dhe Selena Gomez (@selenagomez) me 58.9 milionë ndjekës.

konkluzioni

Ndërsa TikTok vazhdon të evoluojë dhe zgjerojë shtrirjen e tij globale, lista e llogarive më të ndjekura të platformës po ndryshon vazhdimisht. Nga kërcimtarët dhe humoristët te kuzhinierët dhe superyjet e Hollivudit, TikTok vazhdon të jetë një pikënisje për përmbajtje të ndryshme dhe krijuese, duke tërhequr miliona ndjekës nga e gjithë bota.

Pavarësisht nëse jeni një markë që kërkon të bashkëpunojë me ndikues ose një përdorues që kërkon të ndjekë tendencat më të fundit, mbajtja e një pulsi në llogaritë më të ndjekura të TikTok mund të ofrojë njohuri të vlefshme për llojet e përmbajtjes që rezonojnë me audiencën në mbarë botën.

Sipas të dhënave të fundit, Charli D'Amelio mban titullin me miliona ndjekës, e njohur për videot e saj tërheqëse të kërcimit dhe sinkronizimit të buzëve që rezonojnë me një audiencë të gjerë.

Përmbajtja ndryshon shumë, por shpesh përfshin sfida kërcimi, skeçe komedi, sinkronizim të buzëve me këngët e njohura, mësime DIY dhe video vlog të stilit të jetesës. Secili krijues sjell stilin e tij unik në platformë.

Konsistenca, autenticiteti dhe angazhimi janë thelbësore. Krijoni përmbajtje që rezonon me audiencën tuaj, angazhohuni me përmbajtjen e përdoruesve të tjerë, bashkëpunoni me ndikues, përdorni hashtags në trend dhe optimizoni profilin tuaj për shikueshmëri maksimale. Duhet kohë dhe përkushtim, por me qasjen e duhur, ju mund të rritni në mënyrë të qëndrueshme ndjekësit tuaj.